Bezpečnostné laná

Špecializujeme sa na laná pre práce vo výškach. Máme pracovné statické laná priamo od výrobcov. Ponúkame semi-statické a dynamické laná, aj laná na speleo výpravy s dlhšou životnosťou do extrémnych podmienok.

  • Statické laná pre práce vo výškach sa označujú ako nízkoprieťažné laná s oplášteným jadrom
  • Dynamické laná pre istenie výstupu s použitím horolezeckej techniky umožňujú svojou vyššou prieťažnosťou zachytávanie pádov užívateľov.
  • Pomocné reep šnúry vám poslúžia pri vyťahovaní materiálu alebo pri iných pomocných činnostiach počas prác vo výške.

Ak potrebujete skutočne pevné lano, na ktoré sa môžete pri práci vo výškach či pri záchranných akciách spoľahnúť, určite si pozrite našu ponuku statických lán. Nezabudnite, že s rastúcim priemerom sa zvyšuje pevnosť lana, ale aj jeho hmotnosť. Prečítajte si pozorne funkčné vlastnosti a parametre lana, uistite sa, že bolo testované v súlade s normou a vyberte si to najvhodnejšie pre vašu konkrétnu potrebu.

Správna inštalácia záchranného lana je rovnako dôležitá ako predvídať, aký typ OOPP použiť v danom konkrétnom riešení. Na uloženie a transport lán a ostatného vybavenia pre práce vo výškach používajte vhodné ochranné vaky, aby ste predĺžili jeho životnosť.

Dynamické laná (4)

Pomocné laná a reep šnúry (31)

Statické laná (379)

Vaky na laná a iné príslušenstvo (36)