Prostriedky na osobné zabezpečenie, prácu, evakuáciu a záchranu pre zložky integrovaného záchranného systému (IZS)

Cieľom integrovaného záchranného systému (IZS) je, pri ohrození života, zdravia alebo majetku, neodkladne a bez omeškania poskytnúť nevyhnutnú a odbornú pomoc.

Našim cieľom je, v čo najväčšej miere, uľahčiť prácu vhodnými technickými prostriedkami pri zachovaní maximálnej bezpečnosti pre záchrancu aj zachraňovaného. Na základe viac ako 25 rokov skúseností, vám poradíme, ako si vybrať tie najlepšie prostriedky osobného zabezpečenia pre vás.

Profesionálne vybavenie pre záchranu a evakuáciu vo výške

 • Sme líderom na Slovenskom trhu v ponuke a predaji osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) proti pádu z výšky.
 • Nami ponúkané prostriedky vás podržia vo výškach pri výstupoch do výšok aj zostupoch do hĺbok, pomôžu a uľahčia záchranu, evakuáciu a transport z výšky. Samozrejmosťou je ponuka fixačných prostriedkov na stabilizáciu ranených a iných špecializovaných záchranných prostriedkov, ktoré jednotlivé zložky Integrovaného záchranného systému (IZS) potrebujú pre svoju každodennú prácu.
 • Je nám jasné, že iné technické prostriedky potrebuje hasič, iné horský záchranár a iné vojak, policajt či zdravotnícky záchranár. Jedno ale majú všetci spoločné. Profesionálne a odborne pomáhať ľuďom v núdzi a potom sa bezpečne a v zdraví vrátiť domov ku svojim blízkym.

Kompletný sortiment preverený v prvej línií

 • Spolupracujeme so starostlivo vybranými dodávateľmi certifikovaných systémov a prostriedkov osobného zabezpečenia ako aj záchranných, evakuačných a vyslobodzovacích prostriedkov, ktoré máme overené rokmi nielen pri výcviku, ale aj v reálnych ťažkých zásahoch v rámci Integrovaného záchranného systému (IZS) v prvej línii.
 • Naši inštruktori majú dlhoročné skúsenosti s prácou v ťažkých podmienkach prvého zásahu pri požiaroch, dopravných nehodách, pri špeciálnych činnostiach vykonávaných pomocou vrtuľníka, ako aj pri potápačských pátracích a záchranných akciách.
  Pracovali ako inštruktori výcviku lezeckej a leteckej záchrany, inštruktori vyslobodzovacej techniky a inštruktori potápania pre Hasičský a Záchranný Zbor Slovenskej republiky, ako aj pre zložky integrovaného cestného záchranného systému Slovakia a Leteckej zdravotnej služby.

Vybavenie je určené pre

hasici-pocas-zasahu-domo--protection

Hasiči a civilná ochrana

news-RAID-5

Polícia a špeciálne jednotky

special-force-army-rescue-petzl

Armáda

zasah-horskej-zachrannej-sluzby-v-zime-transport-zraneneho-na-nosidlach-k-vrtulniku

Horská záchranná služba

vodna-zachranna-sluzba-domo-protection

Vodná záchranná služba

letecka-zachranna-sluzba-domo-protection

Letecká záchranná služba

S našimi istiacimi systémami sa dostanete úplne všade

Na okraj strechy, na cisternu, do ťažko prístupných miest skalnej steny, do úzkej šachty, aj na desiatky metrov vysoké stožiare a môžete si byť istí, že vás podržia. Vhodnosť použitia závisí od vhodnosti kotvenia, miesta, aj od účelu použitia aj charakteru okolností a podmienok pre evakuáciu.

Na základe viac ako 25 rokov skúseností s prácami vo výškach vám odporučíme vhodné zabezpečovacie systémy, evakuačné pomôcky a zariadenia, aj osobné ochranné pracovné prostriedky pre záchranu vo výške a hĺbke.

Až 89% našich klientov využíva možnosť výhodného nákupu prostriedov osobného zabezpečenia a 82% absolvuje s nami i školenia práce vo výškach, záchrany a evakuácie.

Čo ponúkame?

 • Certifikované záchranné, evakuačné zariadenia a osobné ochranné pracovné prostriedky
 • Odborné poradenstvo pri výbere vhodných OOPP a evakuačných systémov
 • Záchranárske školenia, kurzy prvej pomoci a iné odborné školenia práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou
 • Pravidelné revízie OOPP a evakuačných systémov

Postaráme sa o vás

Viera Fekiačová

Revízny technik a predajca OOPP
Skontrolujem vaše OOPP a poradím vám pri výbere nového osobného zabezpečenia.

Michal Záchenský

Projektový manažér
Rád zodpoviem akékoľvek otázky a poskytnem vám potrebné informácie.

Ľuboš Bucko

Odborník na výškové práce
Veľkú časť svojho života som prežil ako záchranár a súčasne aktívny horolezec. Práce vo výškach a na lane boli a sú prirodzenou súčasťou môjho bytia. Moje osobné motto znie: „Neďakuj, pamätaj…

“Profesionalita. Zodpovednosť. Spolupráca. To sú hodnoty, na ktorých v DoMo – PROTECTION staviame už viac ako 25 rokov. A na našej práci je to poznať.”

Roman Miartuš, majiteľ DoMo – PROTECTION

PREČO SI VYBRAŤ DoMo - PROTECTION?

Skúsení autorizovaní technici s dlhoročnou praxou

Ľudský osobný prístup a nadštandardné priateľské vzťahy

Dôkladná znalosť legislatívy a problematiky OOPP z hľadiska praxe

Pozitívne skúsenosti a odporúčania našich klientov