Prostriedky na osobné zabezpečenie, prácu, evakuáciu a záchranu pre hasičov a civilnú ochranu

Vybavíme vás do každej situácie. Profesionálne prostriedky osobného zabezpečenia a evakuačné systémy na bezpečný a kvalitný výkon vášho povolania, ako aj na uľahčenie práce zasahujúcich.

Pozrite si vhodné vybavenie a OOPP pre evakuáciu z výšky

Vyberte si produkty určené pre dobrovoľníkov aj profesionálov, ktorí denne nasadzujú svoj život, aby zachránili životy iných.

hasici-na-lane-domo-protection

Záchranné a evakuačné zariadenia

hasici-zachrana-z-vysky-domo-protection

Prostriedky na osobné zabezpečenie

vodna-zachranna-sluzba-domo-protection

Vákuové systémy

zlanovanie-dvoch-hasicov-zo-skaly-domo-protection

Pozrieť celú ponuku v e-shope

hasici-pocas-zasahu-domo--protection

Hasiči sú vždy pripravení zasiahnuť

V súčasnosti si každý z nás v situáciách, pri ktorých je v ohrození zdravia a života alebo aj inak v zdanlivo ťažko riešiteľných technických problémoch a udalostiach, okamžite zavolá na pomoc hasičov. Títo sú 24 hodín denne pripravení pomáhať, pretože sú odborne aj technicky pripravení na všetky druhy možných zásahov, s ktorými sa obyvatelia vo svojom živote môžu stretnúť.

Najčastejšie typy hasičských zásahov

 • Dopravné nehody s vyslobodzovaním zaseknutých osôb s následným poskytnutím predlekárskej pomoci. Tu používajú fixačné prostriedky, vyslobodzovacie a transportné prostriedky, sety na zastavenie krvácania, defibrilátory, resuscitačné pomôcky a pod.
 • Bežné technické zásahy, výstup do výšok či zostup do hĺbok za účelom rôznych potrieb pri záchrane osôb, zvierat či majetku resp. otvárania bytov a iných uzavretých priestorov.
 • Špeciálne činnosti s použitím záchranných vrtuľníkov, pri ktorých sa hasičskí záchranári spúšťajú na lane alebo v podvese presúvajú seba, či iné technické prostriedky, zavesené pod vrtuľníkom na ťažko dostupné miesta zásahu.
nacvik-zlanovania-hasica-po-stene-budovy-domo-protection

Až 89% našich klientov využíva možnosť výhodného nákupu prostriedkov osobného zabezpečenia a 82% absolvuje s nami i školenia práce vo výškach, záchrany a evakuácie.

Vybrané produkty na evakuáciu a záchranu pre hasičov

Postaráme sa o vás

Viera Fekiačová

Revízny technik a predajca OOPP
Skontrolujem vaše OOPP a poradím vám pri výbere nového osobného zabezpečenia.

Ľuboš Bucko

Odborný školiteľ pre aktivity vo výškach
Odovzdám vám množstvo praktických skúseností a odporučím vhodné vybavenie do výšok.

Michal Záchenský

Projektový manažér
Rád zodpoviem akékoľvek otázky a poskytnem vám potrebné informácie.

MÁM ZÁUJEM O EVAKUAČNÉ ZARIADENIA A SYSTÉMY OSOBNÉHO ZABEZPEČENIA PRE HASIČOV

  logo-kohlbrat-bunz-domo-protection

  Záchranárske nosítka UT 2000

  Systém UT2000 je jedinečný svojho druhu – okrem toho, že primárne slúži ako záchranné nosidlá, je vhodný aj na použitie pri záchranných a transportných akciách vo voľnej prírode, v horách, jaskyniach aj na vode. Nosidlá sa dajú pomocou podväzu zavesiť pod helikoptéru, spustiť zo skalnej steny, pripojením zimného setu premeniť na sánky a po pripevnení plavákov môžu slúžiť aj pri transporte zranenej osoby po vode. Pripevnením koliesok sa nosidlá zmenia na transportné nosidlá, na ktorých sa môže prepravovať zranená osoba alebo náklad. Veľkou výhodou je, že pri modifikácii nosidiel nie je nutná zmena polohy zranenej osoby. Nosidlá sú využiteľné vo všetkých klimatických podmienkach a to počas celého roka.

  Poslaním nie je len hasenie požiarov

  Základným poslaním Hasičského záchranného zboru SR je chrániť životy, zdravie obyvateľov a majetok pred požiarmi a poskytovať účinnú pomoc pri mimoriadnych udalostiach, či už ide o živelné pohromy, priemyselné havárie alebo teroristické útoky.

  Profesionálni a dobrovoľní hasiči nezasahujú len pri požiaroch. Pomáhajú aj pri dopravných nehodách, živelných katastrofách a najčastejšie pri rôznorodých technických zásahoch.

  zlanovanie-zo-skaly-hasici-domo-protection
  zasah-civilnej-ochrany-s-podporou-ostatnych-zachrannych-zloziek

  Mimoriadna úloha civilnej ochrany

  Civilná ochrana (CO) na Slovensku je inštitúcia, ktorá má svoje zastúpenie v rámci členenia štátnej a verejnej správy. Civilná ochrana predstavuje systém úloh a opatrení zameraných na ochranu života, zdravia a majetku, spočívajúcich najmä v analýze možného ohrozenia a v prijímaní opatrení na znižovanie rizík ohrozenia, ako aj určenie postupov a činnosti pri odstraňovaní následkov mimoriadnych udalostí.

  Poslaním civilnej ochrany je v rozsahu ustanovenom týmto zákonom chrániť život, zdravie a majetok a utvárať podmienky na prežitie pri mimoriadnych udalostiach a počas vyhlásenej mimoriadnej situácie.

  Galéria

  PREČO SI VYBRAŤ DoMo - PROTECTION?

  Skúsení autorizovaní technici s dlhoročnou praxou

  Ľudský osobný prístup a nadštandardné priateľské vzťahy

  Dôkladná znalosť legislatívy a problematiky OOPP z hľadiska praxe

  Pozitívne skúsenosti a odporúčania našich klientov