Systémy kolektívneho zabezpečenia do šácht, nádrží a hĺbok

Potrebujete vyčistiť nádrž, kanalizačné potrubia či tunely, prípadne zabezpečiť pracovníka pri práci v šachte? Ste na správnom mieste. Ponúkame trvalé alebo prenosné certifikované istiace systémy. Systémy sa buď priamo osadia do šachty alebo sa inštalujú na vstupoch nad nebezpečné miesto. Počas práce je pracovník neustále chránený a istený tak, aby predišiel pádu do šachty, resp. pádu do kvapalín a zmesí nachádzajúcich sa v nádrži, v šachte alebo cisterne.

Staráme sa o zvyšovanie bezpečnosti vašich pracovníkov aj v hĺbke. Vytvárame pre nich príležitosti pre bezpečný prístup do šachty, vhodné zaistenie a kvalitné odvedenie svojej práce. Navrhneme vám a namontujeme dočasné, aj trvalé vertikálne istiace systémy na ťažko dostupné pracoviská v hĺbkach. Sú vhodné aj do vlhkého prostredia šácht a stiesnených priestorov.

pristup-do-sachty-trojnozka-mittelmann-domo-protection

Systémy kolektívneho zabezpečenia pre šachty, nádrže a hĺbky

 • Chránia pracovníkov pred pádom do šachty a umožňujú im v hĺbke vykonávať činnosti s voľnými rukami a bezpečne sa pohybovať.
 • Zaisťujú bezpečnosť osôb pracujúcich v hĺbkach, aj na miestach, bez možnosti inštalácia bežných vertikálnych systémov, v šachtách, cisternách, v súlade s normou STN EN 353-1+A1.
 • Sú určené pre pohodlný a bezpečný výstup do akejkoľvek požadovanej pracovnej hĺbky aj pre stiesnené priestory.
 • Súčasťou nášho riešenia môže byť aj evakuačné zariadenia so samonavíjacou kladkou, ktoré je vhodné najmä na miesta vyššej koncentrácie plynov, prítomnosti čpavku a zvýšeného rizika bezvedomia.

Možnosti inštalácie istiacich systémov do hĺbky

Naše istiace systémy, ktoré montujeme do šácht, tunelov, cisterien a iných hĺbok, sú vyhotovené z odolnej nerezovej ocele.
Sú vhodné aj do vlhkého prostredia s ochranou proti korózii.

pracovnik-vo-vyske-isteny-na-kolajnicu-haca

Prenosné rebríky s možnosťou napojenia sa na trvale umiestnený istiaci systém

sachta-s-rebrikom-a-listou-haca-domo-protection

Tuhé kotvenie istiaceho systému priamo do konštrukcie

haca-kolajnica-v-sachte-domo-protection

Montáž istiaceho systému na existujúci rebrík alebo stupačky

zariadenie-pre-pristup-do-cisterny-tripod-mittelmann-domo-protection

Trojnožky s integrovaným evakuačným zariadením

POSTARÁME SA O VÁS

 • Máme kvalifikovaných a skúsených technikov pre práce vo výške a v hĺbke
 • Naše systémy sú vhodné aj do vlhkého a agresívneho prostredia
 • Naše istiace systémy sú bezpečne použiteľné v stiesnených priestoroch
 • Pre vašich pracovníkov vypracujeme aj technologický postup pre bezpečnú prácu v hĺbke
 • Pravidelne vykonávame odborné revízie kolektívneho zabezpečenia podľa dohodnutého harmonogramu

MÁTE ZÁUJEM O VHODNÉ ZABEZPEČENIE PRÍSTUPU DO HĹBKY?

  logo-highstep-systems-domo-protection

  Vertikálny koľajnicovy systém HighStep

  ZÁKLADÉ VÝHODY:
  HighStep Systems AG ponúka inovatívne produktové riešenie výstupu na vysoké budovy a konštrukcie. Systém pozostáva vždy z dvoch rôznych komponentov, z hliníkovej lišty ako nosiča a jedného vybraného istiaceho zariadenia. HighStep výstupové riešenia sú adaptívne, a dokážu si poradiť s množstvom súčasných aj budúcich výziev. Tento revolučný systém bol vyvinutý švajčiarskym vizionárom a podnikateľom, ktorý si po ťažkom páde z rebríka uvedomil, aké rizika a neefektívnosť je spojená so súčasnými metódami výstupu do výšok.

  • HighStep koľajnica je srdcom systému, je vynaliezavo jednoduchá na inštaláciu a používanie, pričom je zároveň bez údržbová po celú dobu svojej životnosti.
  • Mechanický výstupový prostiedok HighStep Easy funguje na princípe ostatných výstupových systémov avšak sekvencia pohybov je viac podobná kráčaniu po schodoch hore a dolu. Keď sa používateľ postaví na stúpačky, dva brzdné bloky udržujú zariadenie na High Step lište. HighStep Protector je dodatočný nezávislý zachytávač pádu, ktorý musí byť pripnutý k bezpečnostnému postroju používateľa a HighStep lište.
  • Automatický výstupový prostriedok HighStep Lift je svetovo prvý prenosný výťah, je to elektricky poháňané zariadenie pre rýchly a jednoduchý výstup do vysokých výšok a pracoviská. HighStep Lift je vďaka svojej jedinečnej prenosnosti, pripravený na okamžite použitie, na všetkých lokalitách, kde sa nachádza HighStep lišta. Aj keď je primárne určený pre prepravu ľudí, HighStep Lift môže byť vďaka diaľkovému ovládaniu použitý aj na dopravu náradia a materiálu

  Vertikálny istiaci systém je trvale inštalované kotviace zariadenie, ktoré je určené k zaisteniu bezpečnosti osôb pracujúcich vo výškach alebo nad voľnou hĺbkou. Inštaluje sa aj v šachtách, kde je požadovaný pravidelný prístup pracovníkov.

  REFERENCIE

  Heineken_N.V.-Logo.wine

  Istiaci systém pre prístup do cisterien

  slovnaft-logo

  istiace systémy pre prístup do cisterien

  logo-zsr-domo-protection

  Istiace systémy v depe

  logo-hasicsky-zbor-domo-protection

  Istiace a evakuačné zariadenia do hĺbky

  logo-uss-domo-protection

  Istiace systémy vo výrobných prevádzkach