Prostriedky na osobné zabezpečenie, evakuáciu a záchranu pre pracovníkov profesionálnej a dobrovoľnej horskej záchrannej služby

Pomôžeme vám napĺňať vaše poslanie pri zachraňovaní ľudských životov v horách, v rôznorodom teréne, aj v náročných poveternostných podmienkach, keď ide o sekundy. U nás nájdete kvalitné evakuačné zariadenia a prostriedky osobného zabezpečenia overených značiek presne pre vás.

Bezpečne v teréne aj na lanovke

Horská záchranná služba okrem iných svojich činností organizuje a zabezpečuje záchranné a pátracie akcie v horskom teréne. Poskytuje prvú pomoc osobám v neprístupných a ťažko dostupných terénoch a zabezpečuje transport zranených.

V spolupráci s hasičmi a horskou službou je obsluha lanových dráh školená a vystrojená, aby v prípade akejkoľvek mimoriadnej situácie na lanových dráhach z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok, energetických výpadkov a pod. dokázala uskutočniť okamžitú evakuáciu cestujúcich.

Kategórie produktov pre dobrovoľníkov aj profesionálov

Vyberte si produkty určené pre obsluhu lanových dráh, dobrovoľných aj profesionálnych horských záchranárov, ktorí denne nasadzujú svoj život, aby zachránili životy iných.

transport-zraneneho-na-skale-na-nostidlach-domo-protection

Záchranné a evakuačné zariadenia

zlanovanie-dvoch-hasicov-zo-skaly-domo-protection

Prostriedky na osobné zabezpečenie

vodna-zachranna-sluzba-domo-protection

Vákuové systémy

zasah-horskej-zachrannej-sluzby-v-zime-transport-zraneneho-na-nosidlach-k-vrtulniku

Pozrieť celú ponuku v e-shope

Až 89% našich klientov využíva možnosť výhodného nákupu prostriedov osobného zabezpečenia a 82% absolvuje s nami i školenia práce vo výškach, záchrany a evakuácie.

Vybrané produkty na evakuáciu a záchranu pre horských záchranárov

C 720

80.00 (66.67 bez DPH)

Postaráme sa o vás

Viera Fekiačová

Revízny technik a predajca OOPP
Skontrolujem vaše OOPP a poradím vám pri výbere nového osobného zabezpečenia.

Ľuboš Bucko

Odborný školiteľ pre aktivity vo výškach
Odovzdám vám množstvo praktických skúseností a odporučím vhodné vybavenie do výšok.

Michal Záchenský

Projektový manažér
Rád zodpoviem akékoľvek otázky a poskytnem vám potrebné informácie.

MÁM ZÁUJEM O EVAKUAČNÉ ZARIADENIA A SYSTÉMY OSOBNÉHO ZABEZPEČENIA PRE HORSKÝCH ZÁCHRANÁROV

  logo-kohlbrat-bunz-domo-protection

  Záchranárske nosítka UT 2000

  Systém UT2000 je jedinečný svojho druhu – okrem toho, že primárne slúži ako záchranné nosidlá, je vhodný aj na použitie pri záchranných a transportných akciách vo voľnej prírode, v horách, jaskyniach aj na vode. Nosidlá sa dajú pomocou podväzu zavesiť pod helikoptéru, spustiť zo skalnej steny, pripojením zimného setu premeniť na sánky a po pripevnení plavákov môžu slúžiť aj pri transporte zranenej osoby po vode. Pripevnením koliesok sa nosidlá zmenia na transportné nosidlá, na ktorých sa môže prepravovať zranená osoba alebo náklad. Veľkou výhodou je, že pri modifikácii nosidiel nie je nutná zmena polohy zranenej osoby. Nosidlá sú využiteľné vo všetkých klimatických podmienkach a to počas celého roka.

  Kto je záchranár Horskej záchrannej služby?

  Človek s výbornou fyzickou kondíciou, znalosťou miestopisu slovenských hôr, entuziazmom, empatiou, výborný lyžiar, zdravotnícky záchranár, človek, ktorý sa objaví vo chvíľach najväčšej tiesne a úzkosti, ktorú môžete zažiť v drsnom objatí našich hôr. Nehovoriac o tom, že musí byť tiež skvelý lezec a znalec lezeckej techniky ovládajúci spôsoby záchrany a evakuácie na lane.

  Tieto prednosti však nemusia stačiť pokiaľ nebude vystrojený kvalitnými prostriedkami na svoju ochranu a záchranu iných. Vybavíme vás do každej situácie.

  PREČO SI VYBRAŤ DoMo - PROTECTION?

  Skúsení autorizovaní technici s dlhoročnou praxou

  Ľudský osobný prístup a nadštandardné priateľské vzťahy

  Dôkladná znalosť legislatívy a problematiky OOPP z hľadiska praxe

  Pozitívne skúsenosti a odporúčania našich klientov